Sönmez Gayrimenkul Yatırımları ve Yönetimi A.Ş.

Sönmez Gayrimenkul Yatırımları ve Yönetimi A.Ş., Sönmez Holding‘in ticari gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketidir. 1977 yılında kurulan Şirket’in ana faaliyet konusu; gayrimenkul portföyü oluşturmak, portföyündeki gayrimenkulleri geliştirmek ve gayrimenkule dayalı sermaye piyasası araçlarına yatırım yapmaktır. Şirket, Sönmez Holding bünyesinde yer alan gayrimenkullerin kiralama ve yönetimini de aktif olarak sürdürmektedir. Mevcut portföyünde, hali hazırda faaliyette olan AVM, ticari işletmeler ve ileride geliştirmeye müsait arsalar bulunmaktadır.

Sönmez Gayrimenkul Yatırımları ve Yönetimi A.Ş., portföyünde yer alan en büyük yatırımını 1977 yılında şehrin ihtiyaç ve talebi doğrultusunda Yeni Yalova Yolu üzerinde başlatmıştır. 1992 yılında artan ihtiyaçlar doğrultusunda genişleyerek büyüyen yatırım; TEKZEN yapı market, MİGROS gıda market, VATAN teknoloji market, tekstil mağazaları, dinlenme ve eğlence mekanları, restoran ve kafelerin yer aldığı Sönmez Plaza tesislerine dönüşmüştür. 2001 yılında, Bursa’nın ikinci alışveriş merkezi AS Merkez AVM’ nin, 2009 yılında BAIA BURSA otelin de komplekse katılımıyla, 55.000 m2 alanda hizmet vermeye devam etmektedir.

Bursa halkı tarafından AS Merkez olarak bilinen ve tanınan kompleks bünyesindeki AVM, yine şehrin ihtiyacı doğrultusunda Kasım 2009 itibarıyla outlete dönüşerek, As Merkez Outlet olmuştur. 2015 yılı başlarında mimari renovasyona alınan AVM binası halen As Outlet olarak hizmet vermeye devam ederken, BOYNER,EBEBEK,FLO,KOTON,LC WAİKİKİ,NETWORK ile diğer markalarla yenilenme sürecini sürdürmekte ve GLORİA JEAN’S kafenin temsilciliğini yapmaktadır.
.

Sönmez Gayrimenkul Yatırımları ve Yönetimi A.Ş.
İstanbul Yolu 9.km As Outlet Osmangazi/Bursa
Tel: +90 224 261 51 51 – Faks: +90 224 261 58 98