Duyuru 05.05.2020

Çalışanlarımızın da ekonomik olarak bu salgından minimum düzeyde etkilenmeleri için gerekli hassasiyetler dikkate alınarak, 25.03.2020 tarihli yönetim kurulu kararı ile faaliyetlerimize ara verdiğimiz 01.04.2020 ve 30.06.2020 tarihleri arasında 4447 sayılı kanunun ilgili hükümleri kapsamında, Türkiye İş Kurumu aracılığıyla 3 ay süre ile kısa çalışma ödeneğinden yararlanılmasının gereği olduğu kararlaştırılmıştır.

Yalnızca Nisan ayına ait olmak üzere  7 günlük (4 + 3 yıllık izin) ücret hesaplanmış ve Maaş hesaplarınıza yatırılmıştır.

Mayıs ve Haziran 2020 dönemi için ise çalışan gün kadar işveren ödeme yapılacaktır.

Kısa Çalışma Ödeneği “E- DEVLET/İŞSİZLİK ÖDENEĞİ / İŞ KAYBI TAZMİNATI “ bölümünden takip edilebilir.

Kapsam dışında kalan (son 3 yılda 450 prim, son 4 ayda 60 gün prim olmadığı için) kısa çalışma ödeneğinde yararlanamayanlar Ücretsiz İzin Ödeneğinden faydalanacaktır.

Ücretsiz izin ödeneği : 17Nisan 2020 tarihli kanununla Kısa Çalışma ödeneğine uymayan durumdaki çalışanlar için devletin ödediği bir ödenektir.

Bu gruba giren çalışanlarımız Nisan ayı için 14 gün,  Mayıs ve Haziran ayları için tam olarak bu ödenekten faydalanacaklardır. Bu ödenek Günlük 39.24 TL dir.

Bu ödenek için telefonunuza SMS olarak bilgi gelecek ve/veya  mevcut maaş hesabınızdan (Akbank hesabınız) ödemeleri kontrol edebilirsiniz.

Tüm ödemeler mevcuttaki Akbank Maaş hesabına yapılmaktadır.

Duyuru

01.04.2020 – 30.06.2020 tarihleri arasında fabrikamız da üretim planlanmamaktadır. 4447 sayılı kanunun ilgili hükümleri kapsamında, Türkiye İş Kurumu aracılığıyla 3 ay  süre ile kısa çalışma ödeneğinden yararlanılmasının gereği olduğu kararlaştırılmıştır.

Dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeler bağlı olarak fabrikamızın çalışmasıyla ilgili gerekli duyurular sitemizden yayınlanacaktır.

Önce Sağlık Sonra Ödül.


holding_hasvak_odulTürkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı Bursa Şubesi tarafından düzenlenen “HASVAK Sağlıkta Başarı Ödülleri” sahiplerini buldu. Podyum Davet’te gerçekleşen gecede 6 ana kategoride 16 ödül dağıtıldı.

Türkiye’nin köklü sivil toplum derneklerinden biri olan HASVAK Bursa Şubesi, bu yıl 3. sünü düzenlediği “HASVAK Sağlıkta Başarı Ödülleri” Podyum Davet’te sahiplerine verildi. Nilüfer Belediyesi tarafından sağlanan arazide ‘Engelsiz Park Projesi’ için gelir elde edilen geceye Bursa siyaset, iş ve cemiyet hayatının ünlü simaları katıldı. 6 kategoride 16 kişinin ödüllendirildiği törende Sönmez Holding, çifte ödül gururunu yaşadı. Deniz Akkaya’nın sunuculuğunu üstlendiği törende HASVAK Bursa Şubesi Başkanı Zerrin Özgüle, sağlık alanında gerçekleştirdikleri projeleri sürdüreceklerini dile getirdi. Davetin ikinci bölümünde ise Türk müziğinin en üretken seslerinden biri olan Selami Şahin, dillerden düşmeyen şarkılarını HASVAK Bursa Şubesi üyeleri ve davetliler için okudu.

Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez’e ‘Sağlık Alanındaki Başarıları ile Adından Söz Ettiren Kişi/Kurum’ kategorisinde verilen ödülü Celal Sönmez, eşi Ümran Sönmez ve oğulları Osman, Ali Cem ve Cemil Sönmez ile birlikte HASVAK Bursa Şubesi Başkanı Zerrin Özgüle’den aldı.

‘Sağlık Alanında Başarıları ile Adından Söz Ettiren Medya’ ödülünü, Sönmez Medya adına Bursa Hakimiyet Gazetesi ve AS TV Genel Yayın Yönetmeni Okan Tuna, başkan Özgüle’den aldı.