Sönmez Bustaş olarak 1977 yılından beri ULUSLAR ARASI YOLLARDAYIZ!
Sönmez Bustaş & Lojistik 150 araçlık tır filosu ile Avrupa ülkelerine lojistik hizmetler vermektedir. Uluslararası taşımacılık, antrepoculuk, depoculuk, soğuk depoculuk, dondurulmuş gıda depoculuğu hizmetleri ana faaliyet konularımızdır. Serbest depolarımız (5000 m²), soğuk hava depolarımız (4000 m²) ve dondurulmuş gıda depolarımız(1500 m²) den oluşmaktadır.

Gümrüklü Antrepomuz “Cas Antrepo Nakliye Gümrükleme İthalat İhracat A.S.” olarak;

Bursa Gümrük Antrepomuz (6000 m²) çıkarılmış ve içinde (1300 m²) olarak donmuş taze gıda ve her türlü -25 + 50 derece arasında tüm malların depolanacağı soğuk depomuz faaliyete geçmiştir. Ayrıca (2500 m²) olarak gümrüksüz lojistik depomuzda hizmete geçmiştir. Gemlik Gümrük Antrepomuz ise (3000 m²) ‘lik alanı ve (1000 m²) ‘lik gümrüksüz lojistik depo olmak üzere toplam (4000 m²) olarak hizmet vermektedir.

Şirketimiz lojistik anlamda müşterilerine kapıdan kapıya hizmet vermektedir. Avrupa ülkelerine; minimum dan, gabari dışı yüklere kadar yük taşımacılığı yapılmaktadır. Kısa süreli terminler ile yapılan hizmetler müşterilerimizin firmamızı tercih etmesinde en büyük etkendir. Lojistik depo hizmetleri ve dahili taşıma, ülkeler arası taşıma, gümrükleme ve gümrüklü depo çözümleri soğuk depo, dondurulmuş depo (ayrıca tünel) ve yanıcı ADR’li yükler ile tam bir hizmet halkasını oluşturmaktadır.

Sönmez Bustaş & Lojistik firmalarının son yıllarda Bursa sanayicisine lojistik anlamında ciddi anlamda katkıları olmuştur. Başta otomotiv, gıda, makine, tekstil ürünleri olmak üzere diğer bir çok sektörün aranan bir uluslararası nakliyecisi olmuştur. Artan talepleri karşılamak amacı ile depo ve araç yatırımları devam etmektedir…

Uluslararası Taşımacılıkta Hizmetler;
Sönmez Bustaş & Sönmez Lojistik firmaları öncelikle Avrupa ülkelerine ithalat ve ihracatta
• Komple yük (tır) taşımacılığı,
• Parsiyel yük taşımacılığı,
• Firigofirik yük taşımacılığı,
• Ağır yük (LOW BED) ve Proje taşımacılığı,
• Isı gerektiren her türlü yük, kimyevi ve ADR’li malların taşımacılığı,
• Özel Express yük taşımacılığı,
• Deniz taşıma organizasyon hizmetleri,
• Kuruyük (Lojistik) serbest depolama hizmetleri,
• Soğuk depo, donmuş muhafaza ve şoklama hizmetleri,
• Gümrüklü antrepo – Gümrüklü soğuk ve donmuş gıda hizmetleri.

Araç  Uydu Takibi :

Firmamıza  ait tüm araçlar uydu araç takip sistemi ile  izlenmekte ve müşterilerimize gerçek konum bilgileri bilgisayar ortamında anında iletilmektedir. Bu konuda, konusunda öncü ve Avrupa çapında en kaliteli hizmet veren WEBTRACS Satko sistemi kullanılmaktadır

Yeni Tır Özellikleri:

Çekiciler 450 ve EURO 5 normlarında çevreci alçak şase araçlardan oluşmaktadır.

Römorklarımız;
MEGA LIGHT : İç yüksekliği 3 mt. kayar çatı ve kayar perdeli tenteli olup, emsalinden 2 ton fazla yük taşıma kapasitesine sahiptir.

RULO TAŞIYICI : İç yüksekliği 3 mt. kayar çatı ve kayar perdeli tenteli tabanında 9 mt. havuz olup, RULO yüklerin ve boru tipi yüklerin taşınabilmesi özelliğine sahiptir.

Alınan tüm araçlarda BURSA ’mızın tarihi ve kültürel miraslarının tanıtımına büyük önem verilmekte ve bu nedenle Bursa resimleri araçlarımızda sergilenmektedir. Yatırımlarımızın şirketimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.

SÖNMEZ BUSTAŞ SOĞUK DEPO İHRACAT ve TRANSPORT A.Ş.

SÖNMEZ LOJİSTİK DEPOLAMA GÜMRÜKLEME ve ULUSLARARASI NAKLİYAT A.Ş.

MERKEZ
Şehiryolu Atatürk Cad. No:205 Gürsu-Bursa/TÜRKİYE
Tel +90 224 371 41 10 Fax +90 224 371 41 16
İSTANBUL (AVRUPA)
Cumhuriyet Mahallesi D100 Karayolu Caddesi No:374 – 83/84 Büyükçekmece – İstanbul / TÜRKİYE
Tel : +90 212 515 93 92
Fax : +90 212 515 93 82
İSTANBUL (ANADOLU)
Samandıra Fatih Mah. Fabrika Cad. No:6 Kartal – İstanbul / TÜRKİYE
Tel : +90 216 573 92 22
Fax : +90 216 573 03 72
info@sonmezbustas.com.tr
http://www.sonmezbustas.com.tr
http://www.sonmezlojistik.com.tr