Sönmez ASF İplik ve Dokuma

İpliğin kumaşa mükemmel dönüşümü

Sönmez Holding kuruluşlarından olan Sönmez A.S.F İplik Dokuma ve Boya Sanayii A.Ş 1975 yılında Dokuma, Raşel Örme, Boya ve Baskı bölümleriyle kumaş üretmek amacıyla kuruldu. Hedef aldığı üretimde mükemmellik ilkesiyle iç ve dış piyasalarda kabul gören Sönmez A.S.F ürünleriyle tercih edilen kuruluş oldu.

Günümüzde dünya markalarına akredite olmuş üretim tesislerinde çağdaş teknolojinin tüm yeniliklerini içeren makina parkı ve deneyimli kadrosuyla bayan fantezi kumaş üretimi yapmaktadır.

.

Yılda 12 milyon mt. kapasiteye sahip dokuma üretiminde ağırlıklı olarak; floş, viskon, elestan, tencel, yün, pamuk, keten, naylon, polyester elyaf ve karışımları kullanılmaktadır. 40-600 grm2 arası kumaşlar esnek kancalı ve hava jetli dokuma makinalarında üretilmektedir.

.

Yılda 7,5 milyon mt. kapasiteye sahip Raşel Teknik Mühendislik Hizmetleri tesisinde jakarlı, atkılı, dantel ve düz raşel makinalarında 50 denye’den 1800 denye’ye kadar bayan fantezi, aktif spor ve ev tekstiline yönelik kumaşlar üretilmektedir.

.

Düz boya tesislerinde yılda 15 milyon mt kumaş 20 kg’dan 1000 kg’a kadar değişik kapasitede Air- Flow, Soft-Flow, Water-Flow ve Kontinü sistemlerde boyanıyor.

.

Yılda 18 milyon mt. baskı kapasitesine sahip tesislerde, Ronjan, Reaktif, Dispers Aplikasyon, Pigment, Yakma baskı teknikleri Rotasyon ve Dijital makinalarda uygulanmaktadır.

.

Renk standartlarının sürekliliği için düz boya baskı makinaları bilgisayar kontrollü otomatik boya mutfakları ile desteklenmektedir.
Sönmez A.S.F Kolleksiyonlarını Premier Vision Paris, Premier Vision İstanbul fuarlarında dünyanın beğenisine sunmaktadır.

.

Sönmez ASF İplik ve Dokuma
Yeni Yalova Yolu 9.km Bursa
asf@sonmezholding.com.tr
Tel  +90 224 261 04 40 (20 hat)   Fax +90 224 261 16 86
http://www.sonmezholding.com.tr