Duyuru 05.05.2020

Çalışanlarımızın da ekonomik olarak bu salgından minimum düzeyde etkilenmeleri için gerekli hassasiyetler dikkate alınarak, 25.03.2020 tarihli yönetim kurulu kararı ile faaliyetlerimize ara verdiğimiz 01.04.2020 ve 30.06.2020 tarihleri arasında 4447 sayılı kanunun ilgili hükümleri kapsamında, Türkiye İş Kurumu aracılığıyla 3 ay süre ile kısa çalışma ödeneğinden yararlanılmasının gereği olduğu kararlaştırılmıştır.

Yalnızca Nisan ayına ait olmak üzere  7 günlük (4 + 3 yıllık izin) ücret hesaplanmış ve Maaş hesaplarınıza yatırılmıştır.

Mayıs ve Haziran 2020 dönemi için ise çalışan gün kadar işveren ödeme yapılacaktır.

Kısa Çalışma Ödeneği “E- DEVLET/İŞSİZLİK ÖDENEĞİ / İŞ KAYBI TAZMİNATI “ bölümünden takip edilebilir.

Kapsam dışında kalan (son 3 yılda 450 prim, son 4 ayda 60 gün prim olmadığı için) kısa çalışma ödeneğinde yararlanamayanlar Ücretsiz İzin Ödeneğinden faydalanacaktır.

Ücretsiz izin ödeneği : 17Nisan 2020 tarihli kanununla Kısa Çalışma ödeneğine uymayan durumdaki çalışanlar için devletin ödediği bir ödenektir.

Bu gruba giren çalışanlarımız Nisan ayı için 14 gün,  Mayıs ve Haziran ayları için tam olarak bu ödenekten faydalanacaklardır. Bu ödenek Günlük 39.24 TL dir.

Bu ödenek için telefonunuza SMS olarak bilgi gelecek ve/veya  mevcut maaş hesabınızdan (Akbank hesabınız) ödemeleri kontrol edebilirsiniz.

Tüm ödemeler mevcuttaki Akbank Maaş hesabına yapılmaktadır.

Duyuru

01.04.2020 – 30.06.2020 tarihleri arasında fabrikamız da üretim planlanmamaktadır. 4447 sayılı kanunun ilgili hükümleri kapsamında, Türkiye İş Kurumu aracılığıyla 3 ay  süre ile kısa çalışma ödeneğinden yararlanılmasının gereği olduğu kararlaştırılmıştır.

Dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeler bağlı olarak fabrikamızın çalışmasıyla ilgili gerekli duyurular sitemizden yayınlanacaktır.

Önce Sağlık Sonra Ödül.


holding_hasvak_odulTürkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı Bursa Şubesi tarafından düzenlenen “HASVAK Sağlıkta Başarı Ödülleri” sahiplerini buldu. Podyum Davet’te gerçekleşen gecede 6 ana kategoride 16 ödül dağıtıldı.

Türkiye’nin köklü sivil toplum derneklerinden biri olan HASVAK Bursa Şubesi, bu yıl 3. sünü düzenlediği “HASVAK Sağlıkta Başarı Ödülleri” Podyum Davet’te sahiplerine verildi. Nilüfer Belediyesi tarafından sağlanan arazide ‘Engelsiz Park Projesi’ için gelir elde edilen geceye Bursa siyaset, iş ve cemiyet hayatının ünlü simaları katıldı. 6 kategoride 16 kişinin ödüllendirildiği törende Sönmez Holding, çifte ödül gururunu yaşadı. Deniz Akkaya’nın sunuculuğunu üstlendiği törende HASVAK Bursa Şubesi Başkanı Zerrin Özgüle, sağlık alanında gerçekleştirdikleri projeleri sürdüreceklerini dile getirdi. Davetin ikinci bölümünde ise Türk müziğinin en üretken seslerinden biri olan Selami Şahin, dillerden düşmeyen şarkılarını HASVAK Bursa Şubesi üyeleri ve davetliler için okudu.

Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez’e ‘Sağlık Alanındaki Başarıları ile Adından Söz Ettiren Kişi/Kurum’ kategorisinde verilen ödülü Celal Sönmez, eşi Ümran Sönmez ve oğulları Osman, Ali Cem ve Cemil Sönmez ile birlikte HASVAK Bursa Şubesi Başkanı Zerrin Özgüle’den aldı.

‘Sağlık Alanında Başarıları ile Adından Söz Ettiren Medya’ ödülünü, Sönmez Medya adına Bursa Hakimiyet Gazetesi ve AS TV Genel Yayın Yönetmeni Okan Tuna, başkan Özgüle’den aldı.

Sönmez ASF de New York sahnesinde.

premiere_newyork

Sönmez ASF, dünyaca ünlü 352 tekstil sektöründen firmanın buluştuğu ve ABD’nin New York kentinde düzenlenen Premiere Vision Fuarı’na çıkarma yaptı.

Premiere Vision New York fuarı 33. kez 19-20 Temmuz tarihleri arasında ABD’de düzenlendi. Yoğun katılıma sahne olan fuarda katılımcılar son ürünlerini sergilerken, etkinliği iki günde 4 bin 148 kişi ziyaret etti. Tekstildeki yeni trendlerin sergilendiği fuarda Sönmez ASF de yerini aldı.

Sönmez ASF Pazarlama Müdürü Nejat Tüzün, fuarda dünyaca ünlü marklarla yan yana yer almaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirirken, “Sönmez ASF olarak bu tür fuarlara büyük önem veriyoruz. Avrupa’nın dışında Amerika kıtasında da kalıcı bir yer edinmek en önemli hedeflerimiz arasında” diye konuştu. Tüzün, fuarda aralarında GAP, Abercrombie, Tommy Hilfiger, Ann Taylor ve Fila gibi markaların olduğu 50’yi aşkın müşterinin stantlarını ziyaret ettiğini belirtti. “Ürettiğimiz ürünlerde kaliteyi ön planda tutuyoruz. Dolayısıyla markaların bizi tercih etmesinin en önemli sebebi bu” diyen Tüzün, hedeflerinin daha iyiyi üretmek olduğunu vurguladı.

Sönmez Holding yönetiminde üst düzey atamalar…

bulten_ust_yonetim_atama
Kamil Koç Otobüs İşletmeleri’nde 8 yıldır Genel Müdürlük koltuğunda oturan Kemal Erdoğan, Sönmez Holding’in yeni CEO’su oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde Kurumsal İletişim Uzmanı olarak 4 yıldır görev yapan Gamze Demirbaş Çelebi ise Sönmez Holding’in vizyoner şirketi olan Sönmez Medya’da Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak göreve başladı. Sönmez Holding’in yeni CEO’su Kemal Erdoğan, bugüne kadar tek sektöre yoğunlaştığını belirtirken, “Çok farklı sektörlerde faaliyet gösteren Sönmez Holding’e katılmak benim için yepyeni bir adım olacak” dedi. Sönmez Holding’in faaliyetlerinden de bahseden Erdoğan, turizmden, çimentoya kadar geniş bir yelpazede yer alan yatırımlarda öncelikli hedeflerinin konumlarını kuvvetlendirmek olduğunu söyledi. Yaşanan krizden grup bünyesinde bulunan şirketlerin en az zararla atlatmasını sağlayacaklarını belirten Erdoğan, turizm, tekstil ve lojistik alanında yeni yatırımlarının olacağını ifade etti.

Kemal Erdoğan

sonmez_holding_kemal_erdogan_ozgemis

Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden yüksek endüstri mühendisi olarak mezun olan Kemal Erdoğan, iş hayatına 1991 yılında finans ve satın alma bölümlerinde başladı. 1994 yılından itibaren birçok farklı sektörde satış ve pazarlama konusunda yöneticilik görevinde bulunan Erdoğan, Dünya Bankası’nın orta ve büyük ölçekli “Yeniden yapılandırma, endüstriyel ve finansal yatırım, rakip, piyasa ve ürüne yönelik konumlandırma” projelerinde görev aldı. 2004’te MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş. ile çalışmaya başlayan Erdoğan,  MAN’da pazarlama ve satıştan sorumlu olarak üst düzey yöneticilik yaptı. 2008 -2016 yılları arasında Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüten Kemal Erdoğan,  İngilizce ve Almanca biliyor, evli ve iki çocuk babası.

 

Sönmez ASF, teknoloji yatırımına devam ediyor.

Sönmez ASF teknoloji yatırımına devam ediyor.

Hava jetli makinelerin yatırımı devam ederken, çevre dostu son sistem düşük filoteli MCS marka makinelerin montajına başlandı. Su kullanımını en az %75 azaltan çevre dostu makineler aynı oranda enerji tasarrufu sağlamanın yanısıra yine aynı oranda arıtılan proses su miktarını da azaltmaktadır.

asf_mcs_kurulum_1

Sönmez ASF, Premiere Vision Pariste Gücünü Gösterdi

Dünyanın en prestijli kumaş fuarı olan Premier Vision Paris’de  Silkies Bölümü 5G12 standında dünyanın önde gelen marka ve tekstil firmalarını ağırladı.

En iyilerin seçildiği forumlarda on farklı kumaş tipi ile yer alan Sönmez ASF; özellikle tensel, cupro, viscose, keten, elestan ve karışımlarından oluşan bayan fantezi kumaş ve dantelleri ile başta İsveç, İspanya, İtalya, İngiltere, Fransa, Çin, Rusya, Hollanda, Almanya olmak üzere 18 ülke 112 firmadan tam not aldı.

 

 

Sönmez Bustaş & Sönmez Lojistik 2015 yılında yatırımlarına devam etmektedir.

Sönmez Bustaş & Sönmez Lojistik 2015 yılında yatırımlarına devam etmektedir.

Bu amaçla 2015 yılı içerisinde 15 adet Megaligth Dorse yenileme yatırımı ve Özel Ekspress Yük Taşımacılığı için 5 adet yeni Minivan araç alımı çalışmalarına başlanmış ve en kısa zamanda sanayicimizin hizmetine sunulmuş olacaktır.

Avrupa Birliği normlarına uygun ve gelişen teknolojiye uyumlu Euro VI sınıfı çekici alımı ile ilgili yenileme çalışmaları devam etmektedir.

Şirketimiz, sanayicimize ve yurt ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir.